AB TÜRKİYE DELEGASYONU ADANA'DA

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” merkez yönetim ekibi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri 21 Eylül 2017 Perşembe günü Adana’da saha ziyareti gerçekleştirdi.

AB Türkiye Delegasyonu İş Birliği Bölüm Başkanı Simona GATTİ, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitimi Daire Başkanı Yalçın Köksal DEMİR, Proje Direktör Yardımcısı Sevgi ERNAS, Proje İletişim, Rehberlik ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörü Dr. Taner AŞÇI ve AB Türkiye Delegasyonu Eğitim Sektörü Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI’ nın katıldığı ziyarette, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında desteklenen okullardan Adana’daki Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi ve Mimar Sinan İlkokulunda incelemelerde bulunuldu. Gerçekleştirilen saha ziyaretine Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR da eşlik etti.

Aynı gün Adana’da yapılan “Türkiye’deki Mülteciler ve Ev Sahibi Topluluklar İçin Yeteneklerin Geliştirilmesi ve İş Gücü Piyasasına Entegrasyonu” adlı konferansa katılan ve aynı zamanda kendisi de akademisyen olan MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi ÇOLAKOĞLU da ziyaret edilen okullarda gözlemlerde bulundu.