PIKTES Yönetimi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonundan Okul Ziyareti!

PIKTES Yönetimi ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonundan Okul Ziyareti!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında 29 Ağustos 2019 tarihine kadar sürecek olan “Erken Çocukluk Eğitimi”, “Telafi Eğitimi” ve “Dil Kursları”nın gerçekleştirildiği okulların ziyaretine devam ediliyor.

PIKTES Proje Direktörü Pınar ÖZEL, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcilerinden Laura FALLAVOLLITA ve Emine Güliz ÖZMEN ile Ankara’da Çocuk Sevenler İlkokulu ve Battalgazi Ortaokulu’nu ziyaret ederek Proje kapsamında yaz dönemi eğitimi çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmaları gözlemledi.

Çocuk Sevenler İlkokulu’nda “Erken Çocukluk Eğitimi” devam ederken Battalgazi Ortaokulu’nda aynı zamanda “Dil Kursları (Türkçe ve Arapça)” gerçekleştiriliyor. Erken çocukluk programına hem Türk hem de Suriyeli 5-6 yaş grubundaki öğrenciler devam ediyor.

PIKTES, söz konusu eğitim hizmetlerini sunduğu okullarda elverişli eğitim ortamının sağlanması için erken çocukluk eğitiminin gerçekleştirildiği sınıflar için gerekli donanım malzemeleri ile kırtasiye malzemelerini temin ederken dil kurslarına devam eden öğrencilere ise eğitim materyalleri sunuyor.

1 2_1024x768.jpg 2 3_1024x768.jpg 3 4_1024x768.jpg 4 6_1024x768.jpg