PICTES’İN SAHA ZİYARETLERİNE BU HAFTA İZMİR VE MERSİN EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR…

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PICTES) Projesi” kapsamındaki saha ziyaretleri, bu hafta İzmir ve Mersin illerinde eşzamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Söz konusu izleme ve değerlendirme faaliyetlerini yürütmek üzere iki ayrı PICTES ekibi oluşturuldu.

Ekipler; çalışmalarına ilk olarak 5 Kasım Pazartesi günü, İzmir ve Mersin İl Millî Eğitim Müdürlükleri’nde proje faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda illerdeki mevcut durum ile ilgili istişarelerin yapıldığı toplantılar ile başladı. Ardından ise; çalışmalarına Geçici Koruma Altındaki Suriyeli (GKAS) öğrenci nüfusunun yoğun olduğu okullarda, projenin genel izleme ve değerlendirme faaliyeti ile devam etti. Ekipler, ziyaret ettikleri okullardaki öğrenciler ve proje kapsamında istihdam edilen öğreticiler ile de görüşmeler yaptı.

6 Kasım Salı günü, ‘Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı kapsamında Desteklenen Projelerin İzlenmesi için Teknik Yardım (SUMAF)’ ekibi de illerdeki PICTES ekiplerine katıldı. PICTES ve SUMAF ekipleri, İzmir ve Mersin illerindeki saha izleme ve değerlendirme faaliyetlerini 8 Kasım Perşembe günü sonlandıracak.

Saha hâkimiyetinin güçlendirilmesinin ve proje faaliyetlerinin yerinde izlenmesi amacıyla düzenli olarak yapılan saha ziyaretleri, projenin yürütülmekte olduğu diğer illerde de gerçekleştirilecek.

 

 

1 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10_11_12_13.jpg 2 2_2_3_4_5_6_7_8.jpg 3 3_2_3_4_5_6_7_8_9.jpg 4 4_2_3_4_5_6_7_8.jpg