PICTES PROJE EKİBİ SAHA ZİYARETLERİNE İSTANBUL’DA DEVAM EDİYOR

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PICTES) Projesi” kapsamında, İstanbul saha ziyareti gerçekleştiriliyor.

10 Ekim Çarşamba günü, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI’nın makamında proje faaliyetlerinin ildeki mevcut durumuyla ilgili bilgilendirme ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantıyla başlayan çalışma; Geçici Koruma Altındaki Suriyeli (GKAS) öğrencilerin eğitim gördükleri okulların ziyaret edilmesiyle devam ediyor.

Okul ve GEM’lerdeki  idareciler, GKAS öğrenciler, proje kapsamında görev yapan Türkçe Öğreticileri ve Rehberlik Danışmanları ile görüşmeler yapan ekip; proje kapsamında yürütülen çalışmaları bir kez daha yerinde görme fırsatı elde etti. Görüşmeler sırasında, GKAS öğrencilerin eğitim ve uyum süreçlerini bizzat deneyimleyen Türkçe Öğreticileri ve Rehberlik Danışmanları süreçte elde ettikleri bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Mevcut durumun görülmesi, ihtiyaçların belirlenmesi ve başarıyı artırma konusunda tespitlerin yapılması konusunda önem teşkil eden saha ziyaretleri gerçekleştirilmeye devam edecek.

1 1_800x600.jpg 2 2_800x600.jpg 3 3_450x600.jpg 4 4_451x600.jpg