“GÖÇ VE TRAVMAYA MARUZ KALMIŞ ÇOCUKLARA YÖNELİK PSİKOSOSYAL MÜDAHALE SERTİFİKA PROGRAMI” SONA ERDİ

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi” kapsamında Hacettepe Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen “Rehberlik Danışmanları Eğitim Programı Kapanış Etkinliği” 17 Ağustos 2018 Cuma günü sona erdi.

Göç ve travmaya maruz kalmış çocuklara rehberlik desteği veren ve proje kapsamında istihdam edilen Rehberlik Danışmanları ile devlet okullarında görev yapan rehber öğretmenler iki hafta boyunca çeşitli üniversitelerden gelen akademisyenlerden eğitim aldı.

Afyonkarahisar’ da gerçekleşen eğitim etkinliğinin kapanışında rehberlik danışmanı Hilal TERCAN katılımcıları temsilen konuşma yaptı ve projenin kendisinde yaşattığı tecrübeleri aktardı.

Gerçekleşen eğitim boyunca bilgi, birikim ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşan akademisyenlerden Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim YILDIRIM öğüt niteliğindeki konuşmasıyla temennilerini iletti.

Söz konusu eğitim programının gerçekleşmesinde iş birliği halinde bulunulan Hacettepe Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme Merkezinin Müdürü Doç. Dr. Eda GÜRLEN ise gelinen süreçteki başarıya dikkat çekerek proje yönetimine teşekkür etti.

Proje kamu spotunun da yayımlandığı kapanış etkinliğinde; Hacettepe Üniversitesi Sertifika Eğitimi Koordinatörü Prof. Dr. Tuncay ERGENE katılımcılara hitap etti ve bundan sonraki meslekî yaşamlarına dair mesajlar verdi. Gerçekleşen eğitimin kendilerine ve destek sunacakları çocuklara faydalı olmasını diledi.

Hem eğitim veren akademisyenlere hem de katılımcılara belge takdim edilen kapanış töreninin son konuşmasını Proje Direktör Yardımcısı Sevgi ERNAS yaptı. Başarılı geçen eğitim programında emeği geçen tüm hocalara, katılımcılara ve proje ekibine teşekkürlerini iletti.

PICTES Projesi kapsamında görevlendirilen rehberlik danışmanlarının meslekî gelişimlerine katkı sunulması ve eğitim hizmetlerinin daha nitelikli hale getirilmesi amaçlanan “Rehberlik Danışmanları Eğitim Programı” güzel dileklerin iletilmesinin ardından sona erdi.

1 1_(2)_800x533.png 2 2_(1)_800x533_2.png 3 3_(1)_800x534.png 4 4_(1)_800x533_2.png 5 5_800x533_2.png 6 6_800x533_2.png 7 7_800x533.png 8 8_800x533.png 9 9_800x533.png