Suriyeli Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Geliştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PICTES) Projesi kapsamında “Suriyeli Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Geliştirme Çalıştayı” 2-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapılan iş birliği sonucunda düzenlenen çalıştayın amacı Suriyeli Çocuklara Yönelik Rehberlik Hizmetleri Programı hazırlamaktı. Proje Merkez Yönetim Ofisi ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcileri, RAM Müdürleri, okulunda Suriyeli Öğrenci bulunan rehber öğretmenler ve PICTES kapsamında istihdam edilen rehberlik danışmanlarının katılımıyla oluşturulan İlkokul, Ortaokul ve Lise Rehberlik Hizmetleri Programı komisyonları, Çalıştay sonucunda “GKAS Öğrencilerine Yönelik Rehberlik İhtiyaçları Tespit Anketleri( G-RİTA) ve Rehberlik Hizmetleri Programı( İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim)” hazırladılar.

Çalıştayın kapanış töreninde Çalıştay değerlendirme konuşmasını Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü temsilcilerinden Muhammed Ali KARTAL yaptı. Proje Direktör Yardımcısı Fatma Aslınur OKAY ÇELİK’in de proje faaliyetleri, çalışmalar ve Çalıştay değerlendirmesini içeren konuşmasının ardından katılımcılara belgeleri verildi. Aile fotoğrafı çekilmesinin ardından Çalıştay sona erdi.

1 IMG_8151.JPG 2 IMG_8152.JPG