30 NİSAN-04 MAYIS 2018 İDARİ PERSONEL FARKINDALIK EĞİTİMİ BAŞVURULARI

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

 

30 NİSAN-04 MAYIS 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN

İDARİ PERSONEL FARKINDALIK EĞİTİMİ

BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR

 

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında 30 Nisan - 04 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya’da okullarında en az 15 Suriyeli öğrenci bulunan okul müdür veya müdür yardımcılarına yönelik “İDARİ PERSONEL FARKINDALIK EĞİTİMİ” gerçekleştirilecektir. Farkındalık Eğitimine il ve ilçelerinde Suriyeli öğrencilerin iş ve işlemlerinden sorumlu şube müdürleri de başvuruda bulunabilecektir.

İdareciler başvurularını “http://pictes.meb.gov.tr/pys/login” internet adresi üzerinden kişisel MEBBİS kullanıcı adı ve şifresini kullanarak yapacaklardır. Eğitimlere katılmak için başvuru yapan müdür veya müdür yardımcılarının eğitime katılım onayı sırasıyla Okul Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlık tarafından verilecektir. Şube müdürlerinin eğitime katılım onayları ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlık tarafından verilecektir.

Onay işlemleri ekte yer alan açıklamalar dikkate alınarak “http://pictes.meb.gov.tr/pys/login adresi üzerinden yapılacaktır. Okul onayları okul müdürü tarafından kişisel MEBBİS kullanıcı adı ve şifresiyle, İl onayları projenin uygulandığı 23 ilde İl Koordinatörleri tarafından, diğer illerde ise İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürleri tarafından Proje Merkez Yönetimince kendilerine tanımlanacak kullanıcı adı ve şifre ile yapılacaktır.

Başvurular 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Onay işlemleri ise 19-20 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

EĞİTİME İLİŞKİN AÇIKLAMALAR 

 1. 30 Ocak-03 Şubat 2017 ve 27-31 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen İdari Personel Eğitimlerine katılan idareciler eğitime tekrar başvuruda bulunamayacak ve katılamayacaktır. 
 1. Eğitimlere katılacak idari personelin konaklama, yevmiye, ulaşım ve diğer zaruri giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır. 
 1. Eğitime başvurular gönüllülük esasına dayalıdır. Ancak eğitime başvuru yapıp Makam Onayı alınan katılımcıların eğitime katılımı zorunlu olup katılamamaları durumunda mazeretlerini resmi olarak belgelemeleri gerekmektedir. 
 1. Eğitimlere katılacak öğretmenlerin görevli-izinli sayılmaları hususunda Makam Onayı ayrıca kurumlara DYS üzerinden gönderilecektir. Bu bağlamda, katılımcılar biletleme işlemlerini Bakanlık Onay işleminden sonra yapmalıdırlar. Eğitimlere katılımı Bakanlık tarafından onaylanan katılımcıların bilgileri meb.gov.tr İnternet adresinde yayınlanacaktır. Duyurular pictes.meb.gov.tr üzerinden takip edilmelidir. 
 1. Eğitimler 30 Nisan - 04 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Otele giriş 29 Nisan 2018 öğleden sonra, otelden çıkış ise 05 Mayıs 2018 öğleden önce olacak şekilde planlanmalıdır. Bu tarihler öncesinde giriş ve çıkış sağlanmayacaktır. 
 1. Eğitimlerde konaklama kapasitesinin katılımcı sayısı kadar olması sebebi ile eğitimlere, katılımcıların aile bireyleri ile katılımı mümkün olamayacaktır. 
 1. Konaklama çift kişilik odalarda olacaktır. 
 1. Katılımcılar ulaşımlarını karayolu/havayolu/demiryolu ile kendileri sağlayacaktır. 
 1. Uçak, tren ya da otobüs faturasını ibraz eden katılımcılara ulaşım giderleri proje bütçesinden ödenecektir. Kendi aracı ile gelenlere rayiç bedel üzerinden ödeme yapılacaktır. Uçak, tren ve otobüs biletleri; geliş 29 Nisan 2018, dönüş 05 Mayıs 2018 olacak şekilde planlanmalıdır. Bu tarihler dışındaki günlere rayiç bedel üzerinden ödeme yapılacaktır. Uçak, tren ya da otobüs biletleri ekonomi sınıfından alınmalıdır. Uçak biniş kartları uçak faturası ile birlikte eğitim esnasında ibraz edilmelidir. 
 1. Eğitime katılacak idarecilerin seçiminde;
 1. Daha önce proje kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerine katılım sağlamamış okullar,
 2. Okulundaki Suriyeli öğrenci sayısı fazla olan okullar,
 3.  Gerekli şartları taşıyan okullardan daha önceki eğitimlere katılmamış idareciler,
 4. Şube müdürülerinin seçimlerinde ise en fazla Suriyeli öğrencisi bulunan ilçeler öncelikli olacaktır.
 1. Katılımcılar Antalya otobüs terminalinden/havalimanından organizasyonu sağlayan firma tarafından karşılanarak otellere transferi sağlanacaktır.