İL KOORDİNASYON EKİPLERİ TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PICTES) Projesi” kapsamında düzenlenen “İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” 6-7 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gün başkanlığı ve açış konuşmasını MEB Bakan Danışmanı ve Proje Direktörü Haydar ŞAHİN yaptı. ŞAHİN, bu toplantının projenin yürütüldüğü illerdeki durum değerlendirmesi, varsa sorun ya da ihtiyaçların tespiti amacıyla düzenlendiğini belirtti. Konuşmasının devamında ise “Hepimiz Suriyeli çocukların hayata tutunmalarına destek olmak, okullarımızda kendi çocuklarımız gibi eğitim almaları ve eşit haklardan yararlanmalarını sağlamak için çaba gösteriyor, dünyaya örnek olacak bir çalışma yürütüyoruz. Biliyoruz ki sizler de, onların yabancılık çekmemeleri ve eğitime entegre olmaları için çok yoğun çaba gösteriyorsunuz. Bu anlamda tüm PICTES Proje ekibine teşekkür ederim.” dedi.

Gerçekleşen bu toplantıda, projenin yürütüldüğü 23 ilin koordinasyon ekipleri (İKE) illeriyle ilgili bilgilendirme sunumları yaptılar.

Proje Direktör Yardımcılarından Dr. Gülşen KAŞKA, Dr. Taner AŞÇI ve Sevgi ERNAS başkanlığında gerçekleşen ikinci gün oturumlarında ise, proje merkez yönetim ekibi tarafından İl Koordinasyon Ekiplerine bilgilendirmelerde bulunuldu. Faaliyet bazlı cevaplandırmaların ardından toplantı sona erdi.

1 1_(1)_800x533.JPG 2 2_(2)_800x533.JPG 3 3_(1)_800x533.JPG 4 4_(3)_800x533.JPG 5 5_800x533.JPG