GKAS ÖĞRENCİLERE ÖN TEST YAPILDI

“Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi (PICTES) Projesi” kapsamında, Geçici Koruma Altındaki Suriyeli (GKAS) öğrencilere 21 Ekim 2017 Cumartesi günü Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (Ön Test) yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime dahil olan GKAS öğrenciler için, sınıf düzeylerinin gerektirdiği seviyeye ulaşmalarına katkı sunmak amacıyla desteğe ihtiyaç duydukları Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı, Dil Anlatım gibi derslerde destekleme eğitimleri veriliyor.

Proje kapsamında verilen bu eğitimlerde, eğitim sürecinin etkisini tespit etmek amacıyla ön test- son test tekniği ile değerlendirme sınavının uygulanması planlandı. Bu planlamanın ilk aşaması olan Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (Ön Test) 20 ilde 5,6,7,8,9 ve 10. Sınıflarda destekleme eğitimi alan GKAS öğrenciler katıldı.

Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (Ön Test); Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde, 72 ilçe ve 174 sınav merkezinde gerçekleşti. Sınavda bin 3 yüz 77 öğretici ve rehberlik danışmanı görevlendirildi.

1 5.jpg 2 1.jpg 3 2.jpg 4 3.jpg 5 KAPAK_2.jpg