Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü
Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi

YEDEK ADAYLAR EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

YEDEK ADAYLAR EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI

 

SONUÇLAR (http://pictes.meb.gov.tr/pys/ekyerlestirmesonuclari/default.aspx)

 

1- Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında 23 ilde görevlendirilen geçici süreli eğitim personelinin (Türkçe öğreticileri ve Rehberlik Danışmanları) göreve başlama işlemleri 28-31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Görevine başlayacak kişiler aşağıdaki belgeleri teslim edeceklerdir.

  • Sağlık Kurul Raporu
  • SGK İşe Giriş Belgesi (Varsa daha önce çalıştıkları işlere dair. e-Devletten alınan belge geçerlidir.)
  • 4 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
  • Onaylı Lisans Diploması veya Bitirme Belgesi Fotokopisi
  • Adli Sicil Belgesi (e-Devletten alınan belge geçerlidir.)
  • Askerlik Durum Belgesi (Askerlik şubesinden alınacaktır.)
  • KPSS Sonuç Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslı ibraz edilir)
  • 31 Mart 2017 tarihine kadar sözleşme imzalayan kişilerin göreve başlama ve SGK giriş işlemleri Proje Merkez Yönetimince 04.04.2017 tarihi baz alınarak yapılacaktır.

2- Sözleşme imzalayan kişilerin maaş ve ödeme işlemleri için herhangi bir Vakıfbank şubesinden hesap açtırmaları gereklidir.

3- Göreve başlayacak geçici süreli eğitim personelinden Sağlık Kurul Raporu istenmektedir. Rapor alım süresinin uzaması hususu göz önünde bulundurularak bu kişilere raporlarını teslim etmesi için 1 ay ek süre verilebilecektir. Raporlarını bu süre dahilinde teslim etmeyen personelin sözleşmeleri Proje Merkez Yönetimince feshedilecektir.

4- Görevlerine başlayan geçici süreli eğiticilere yönelik oryantasyon ve hazırlayıcı eğitim 2017 Nisan ayı içerisinde yapılması planlanmaktadır.

5- Bakanlığımızca yerleştirmesi yapılan geçici süreli eğitim personeli olarak görevlendirilen kişiler askerlik durum belgesini askerlik şubelerinden alması gerekmektedir. Bakaya durumunda olanlar hariç olmak üzere askerlik tecil süreleri 1 yılın altında olanlar da sözleşmelerini imzalayarak görevlerine başlayabileceklerdir.

BEŞTEPE MAHALLESİ MERHALE SOKAK NO62 YENİMAHALLE / ANKARA - 0 312 223 87 51 (8 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.