Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü
Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi

AĞUSTOS 2017 DÖNEMİ GEÇİCİ SÜRELİ TÜRKÇE ÖĞRETİCİSİ ve REHBERLİK DANIŞMANI ALIMI

AĞUSTOS 2017 DÖNEMİ GEÇİCİ SÜRELİ TÜRKÇE ÖĞRETİCİSİ ve REHBERLİK DANIŞMANI ALIMI

 • Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi (PICTES) kapsamında açık kontenjanların tamamlanması için geçici süreli eğitim personeli olarak Türkçe Öğreticisi ve Rehberlik Danışmanı adayların tercihleri doğrultusunda alımı ve yerleştirme süreci tamamlanmıştır.
 • Bu aşamadan sonra yapılacak iş ve işlemler aşağıdaki takvimde özetlenmiştir.
 • Öncelikli olarak yerleştirmeleri yapılan geçici süreli eğitim personeli 14-25 Ağustos 2017 Afyonkarahisar ilinde  aşağıda belirtilen göreve başlama evrakları ile birlikte oryantasyon eğitimine katılmaları gerekmektedir.
 • Zaman kısıtlığından dolayı geçici süreli eğitim personeli oryantasyon eğitiminden önce yerleştirildikleri (atandıkları) illere veya okullarına/kurumlarına gitmeyecek; oryantasyon eğitiminden sonra yerleştirildikleri okullara veya kurumlara göreve başlama işlemlerini 05 – 07 Eylül 2017 tarihleri arasında öncelikle il proje koordinatörlüğüne başvurarak başlatacaklardır.
 • Oryantasyon eğitimine katılmayan ve sözleşme imzalamayan geçici süreli eğitim personelinin göreve başlama işlemi yapılmayacaktır.
 • Oryantasyon eğitiminde geçici süreli eğitim personelinin katılacağı eğitim yeri, ulaşım bilgileri ve diğer organizasyon konularında bilgi e-posta ve SMS olarak gönderilecektir.  
 • Oryantasyon eğitimi süresince geçici eğitim personeli göreve başlama evraklarını ilgili proje yetkilisine teslim ederek sözleşme imzalayacaklarıdır. Eğitim sonunda kendilerine katılım belgeleri verilecektir.
 • Proje merkez yönetimince resmi olarak göreve başlama işlemi 11 Eylül 2017 tarihinde tamamlanacak olup, bu tarih itibariyle geçici süreli eğitim personeli göreve başlamış olacaktır.
 • Sözleşme imzalamayan ve/veya 08 Eylül 2017 tarihine kadar yerleştirildiği proje ilinde göreve başlamayan geçici süreli personeli, katılmış olduğu oryantasyon eğitimi giderlerini kendisi karşılamak zorundadır
 • Sözleşme imzalamaya ve oryantasyon eğitimine gelirken aşağıdaki belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri istenecektir:

 

 1. Noter Onaylı Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (veya e-devlet çıktısı)
 2. Adli Sicil Belgesi
 3. İkametgâh Belgesi
 4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslı ibraz edilir.)
 5. Askerlik Durum Belgesi
 6. KPSS Sonuç Belgesi
 7. İki Adet Fotoğraf

 

 • Oryantasyon eğitiminin tamamlanmasından ve sözleşme imzalandıktan sonra görevlendirilen geçici süreli eğitim personelinden yukarıdaki belgelerin birer onaylı örneğine ek olarak sağlık kurulu raporu[2] (heyet raporu) yerleştirildikleri il milli eğitim müdürlüğüne (il proje koordinatörlüğüne) ulaştırılmak üzere bağlı bulundukları okullara/kurumlara teslim etmeleri istenecektir. Buna göre geçici eğitim personeli 05 – 07 Eylül 2017 tarihleri arasında öncelikle il proje koordinatörlüğüne aşağıdaki evraklar ile başvurarak göreve başlama işlemini başlatacaklardır.

 

 1. Noter Onaylı Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi (veya e-devlet çıktısı)
 2. Adli Sicil Belgesi
 3. İkametgâh Belgesi
 4. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (Aslı ibraz edilir.)
 5. Askerlik Durum Belgesi
 6. KPSS Sonuç Belgesi
 7. İki Adet Fotoğraf
 8. Sağlık Kurul Raporu (Heyet Raporu, en geç bir ay içerisinde İl proje koordinatörlüğüne ulaştırılacaktır.)

 

SURİYELİ ÇOCUKLARIN TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNE ENTEGRASYONUNUN DESTEKLENMESİ PROJESİ

GEÇİCİ SÜRELİ TÜRKÇE ÖĞRETİCİSİ ve REHBERLİK DANIŞMANI ALIMI TAKVİMİ 

 

TARİH

AÇIKLAMA

07-10 Ağustos 2017

Oryantasyon Eğitimine davet

14-25 Ağustos 2017

Oryantasyon Eğitiminin verilmesi

(Eğitim başlamadan önce taahhütname[3] ve eğitim sonunda sözleşmelerin imzalanması)

05-07 Eylül 2017

Yerleştirildikleri okul ve kurumlarında göreve başlamak üzere İl proje koordinatörlüğüne (İKE) veya görevlendirildikleri okul/kurumlarına evraklarını teslim etmeleri

08 Eylül 2017

İl proje koordinatörlüğü tarafından göreve başlayan personel listesinin proje merkez yönetimine gönderilmesi

11 Eylül 2017

Göreve başlama onaylarının verilmesi

 

BEŞTEPE MAHALLESİ MERHALE SOKAK NO62 YENİMAHALLE / ANKARA - 0 312 223 87 51 (8 hat)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.